2023.10.17 godz. 09:17 Warszawa, Mazowieckie

zachowek i dziedziczenie całego majątku tylko przez jednego spadkobiercę

Wyjaśnienie sytuacji

W dzień po pogrzebie ojca zostałem poinformowany, źe mieszkanie, które było jedynym majątkiem rodziców, zostało wiele lat temu przekazane umową darowizny na moją siostrę. Siostra w tym mieszkaniu fizycznie nie mieszka, ale jest pod tym adresem zameldowana, Zastanawiam się, czy w tej sytuacji należy mi się zachowek. Zakładam, że po to jest zameldowana, żeby mieć argument, że mieszkanie służy jej celom mieszkaniowym

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2023 12:01

Darowizna poczyniona za życia spadkodawcy wlicza się do masy spadkowej, a tym ma Pan prawo do zachowku. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)