2022.04.20 godz. 11:15 Solina, Podkarpackie

Zachowek , okres na złożenie pozwu o zachowek jest 5 lat . Termin złożenia mina 9.12.2021 . Pozew w sądzie zastał złożony 13.12.2021 , to znaczy po wymaganym .

Wyjaśnienie sytuacji

To co wyczytałem że po terminie można podnieść przedawnienie . Na jaki paragraf trzeba się powołać .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2022 12:34

Czy był testament? Jeśli tak, to termin liczony jest od ogłoszenia testamentu. Nadto liczy się data nadania listem na poczcie. Może zostało wysłane wcześniej. Wystarczy napisać: roszczenie dochodzone pozwem jest przedawnione i dlatego nie zasługuje na uwzględnienie