2024.04.16 godz. 16:18 Kraków, Małopolskie

Zachowek/spadek po tacie z jego domu rodzinnego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czy po moim tacie który zmarł w tamtym roku należy mi się po nim zachowek/spadek z jego domu rodzinnego. On jedyny nic nie dostał od rodziców, nie został wydziedziczony.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Kwi 2024 19:25

Z całą pewnością dziedziczy Pani z mocy ustawy po swoim zmarłym tacie. Inną kwestią jest masa spadkowa czyli to, co ewentualnie pozostało po Pani tacie. Nie sposób odpowiedzieć jaki jest status prawny domu rodzinnego Pani ojca bez szczegółowej znajomości spraw spadkowych po Pani dziadkach lub innych właścicieli domu rodzinnego. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika do reprezentowania w tych sprawach, zapraszam do kontaktu wmail: slawomir.suski@adwokatura.pl