2022.06.26 godz. 19:51 Suwałki, Podlaskie

Atak Gazem

Wyjaśnienie sytuacji

Zacznę od tego że na jednej działce są dwa domy .W jednym domu mieszka babcia w drugim wuj. Działki nie da się odgrodzić ale są wyznaczone wspólne drogi. Podczas koszenia trawnika u babci idąc wspólną drogą do garażu zostałem wpierw obrażany wulgaryzmami a wracając zaatakowany gazem (prawdopodobnie na niedzwiedzie, tak mówił jego syn, to była duża butla) z odległości ok. 1.5 metra prosto w twarz. Oczywiście została wezwana policja .Przyjęła zawiadomienie,ale stwierdziła że teraz zostało wytoczenie sprawy cywilnej. Czy mogę pozwać go za kilka paragrafów i odszkodowaniew jednej sprawie cywilnej?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Cze 2022 14:32

Policja myli się. Może Pan dochodzić swoich praw zarówno w postępowaniu karnym jak i cywilnym.