2022.03.01 godz. 11:28 Rudka, Wielkopolskie

Żądanie zapłaty od kancelarii prawnej bez wystawionej faktury

Wyjaśnienie sytuacji

Współpracowałam z kancelarią KP Semper Invicta, która najpierw wysłała mi wezwanie do zapłaty kwoty 350 zł (50% prowizji) za usługę, o której jeszcze nie wiedziałam, potem napisali mi, że to pomyłka, teraz żądają zapłaty, ale nie chcą, przed wykonaniem przelewu, wystawić faktury. Czy można karać kogoś odsetkami i straszyć wezwaniami do zapłaty, jeżeli nie wystawiło się faktury za rzekomo wykonaną usługę. Współpracowałam z kancelarią, bo zostałam oszukana przez Vienna, a oni deklarowali swoją pomoc. Właściwie, to nic nie odzyskałam, ciągle czekam na zwrot moich pieniędzy z funduszów.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Mar 2022 10:27

Sama faktura jest jedynie dokumentem do celów podatkowych. Nie stanowi ona dowodu wykonania usługi. Bez faktury można wysłać wezwanie do zapłaty, o ile zamówienie i wykonanie usługi zostało udokumentowane w inny sposób.

Zmodyfikowano dnia: 02 Mar 2022 10:30
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)