2020.04.10 godz. 21:06 Sosnowiec, Śląskie

Zadłużenie na mieszkaniu rodziców gdzie byłam zameldowana

Wyjaśnienie sytuacji

Na mieszkaniu rodziców jest zadłużenie. Od 18r.ż nie mieszkałam i nie przebywałam na tym mieszkaniu, ale wymeldowałam się dopiero w wieku 21lat. Mając 19lat wyjechałam za granicę do pracy . Złożyłam dwukrotnie pismo do spółki o umorzenie długu dot. mojej osoby w tym jedno wraz z umowami z pracy za granicą oraz z oświadczeniem od rodziców że nie mieszkałam i nie przebywałam na zadłużonym mieszkaniu od ukończenia 18r.ż. . Po czym dostałam odpowiedź że nie mają podstaw do umorzenia mi tych zadłużeń i że liczy się data złożenia u nich pisma o wymeldowaniu z UM (2018) a nie data wymeldowania(2015)

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Paweł Szybko

Zabrze, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Kwi 2020 22:43

Jeśli Pani nie korzystała z lokalu (nie mieszkała w nim i nie ma w nim swoich rzeczy) to co do zasady nie powinna Pani odpowiadać za zadłużenie od daty wyprowadzki z lokalu. Jednak często zdarza się, że właściciel lokalu, gmina lub spółdzielnia pozywa wszystkie zameldowane w nim osoby, nie sprawdzając kto faktycznie tam mieszka. Jeśli okazałoby się, że została Pani pozwana, sprawa się odbyła bez Pani udziału, gdyż doręczono Pani przesyłki sądowe na nieaktualny adres, to sprawę można jeszcze "odkręcić" i wzruszyć postępowanie sądowe. Więcej szczegółów chętnie wyjaśnię telefonicznie 721888649
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)