2023.01.19 godz. 19:37 Łódź, Łódzkie

Zadośćuczynienie, pogryzienie przez pluskwy na obozie zimowym, brak informacji od organizatora/właściciela pensjonatu

Wyjaśnienie sytuacji

Dziecko wyjechało na obóz zimowy (3 klasa podstawówki). Logując się na IKP zauważyłem, że dziecko ma wystawiona receptę na encorton, zagłębiając się w temat, wg opisu lekarza było to "pogryzienie przez owady" rozmawiając z dzieckiem dowiedziałem się, że został przeniesiony wraz z innymi kolegami kolejnego pokoju, a ich stary pokój został zamknięty. Z tego co udało mi się ustalić, były to pluskwy. Czy organizator wycieczki powinien mnie o takim fakcie poinformować? Czy można jakoś dochodzić zadośćuczynienia w tej sprawie? Czy możecie Państwo się taka sprawa zająć i ile to będzie kosztuje?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2023 19:55

Dzień dobry. Okoliczności te mogą być modstawą roszczenia odszkodowawczego. Zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl