2022.01.07 godz. 16:19 Wrocław, Dolnośląskie

Zajecie komornicze a zawieszenie dzialalnosci przez wierzyciela

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, prosze o porade. Z racji zajecia komorniczego na rachunkach bankowych, o ktorym dowiedzialam sie dopiero teraz gdyz nie mieszkam w Polsce od 10 lat( zajecie jest juz od 2 lat) chcialsm skontaktowac sie z wierzycielem w celu zawarcia ugody tzn. splaty calej kwoty ale bez kosztow komorniczych. Niestety wierzyciel ( firma transportowa) zawiesil dzialalnosc w ubieglym roku i nie ma z nimi kontaktu. Co moge w tej sytuacji zrobic? Czy jedyna forma splaty w tej sytuacji to dogadanie sie z komornikiem? Dziekuje i pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Sty 2022 20:08

Dzień dobry! Zawieszenie działalności gospodarczej przez wierzyciela nie oznacza, że działalność została zakończona i wykreślona z rejestru - jeśli to możliwe proszę zastanowić się nad skierowaniem do wierzyciela pisemnej propozycji i przesłanie jej listem poleconym na adres korespondencyjny. Proszę pamiętać, że "gospodarzem" postępowania egzekucyjnego jest wierzyciel, zadaniem komornika jest działanie w celu wyegzekwowania należności z wykorzystaniem dostępnych i dopuszczalnych prawem metod działania.