2021.11.29 godz. 20:28 Konin, Wielkopolskie

Zajęcie moich kont bankowych przez komornika , bez żadnych wcześniejszych informacji.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. 25.11.2021 działanie komornika spowodowało zablokowanie moich kont bankowych. Dowiedziałem się o tym w momencie sprawdzania stanu kont. Nie otrzymałem żadnej informacji ,ani od wierzyciela ani z sądu ,ani od komornika. Od 14 miesięcy zmieniłem adres zamieszkania i wtedy też wymeldowałem się ze starego adresu. Ponadto posiadam umowę z Pocztą Polską o powiadomienie sms w przypadku przesyłek wymagających potwierdzenia odbioru.Prawdopodobnie te zawiadomienia przysyłali na stary adres,bez potwierdzenia odbioru.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2021 09:08

Dzień dobry, zgodnie z 889(2) k.p.c. bank przekaże środki pieniężne z zajętego rachunku na rachunek bankowy komornika dopiero po upływie siedmiu dni od dnia doręczenia zawiadomienia o zajęciu. Do tego czasu będzie Pan miał zatem możliwość uzyskania od komornika informacji o tytule wykonawczym stanowiącym podstawę egzekucji, a następnie wystąpienia do Sądu ze sprzeciwem (zarzutami) od nakazu zapłaty wraz z wnioskiem o zawieszenie postępowania egzekucyjnego (z powołaniem się na doręczenie nakazu zapłaty na niewłaściwy adres). W razie dalszych pytań zapraszam do kont. tel.: 692326880.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)