2023.09.09 godz. 11:59 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Zakaz konkurencji między podmiotami gospodarczymi

Wyjaśnienie sytuacji

Prowadzę dział. agenta turystycznego w sieci Wakacje. Moja teściowa chce założyć biuro własne w innym mieście (30 km dalej). W umowie z franczyzodawcą mam zapis: "Franchisobiorca zobowiązuje się, że nie będzie uczestniczył osobiście ani za pośrednictwem osób trzecich, zwłaszcza najbliższych, lub jako przedstawiciel takich osób, w przedsięwzięciach konkurencyjnych w stosunku do Sieci lub Franchisodawcy, ani kapitałowo, poprzez przekazywanie w jakiejkolwiek formie, zasadach pieniędzy, niezależnie od podstawy prawnej ich przekazania". Czy jeśli teściowa biuro założy, złamię zakaz konkurencji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Wrz 2023 18:05

Szanowny Panie, w mojej ocenie w świetle przywołanego opisu istnieje ryzyko dochodzenia swoich praw przez sieć.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)