2022.02.06 godz. 21:09 Stalowa Wola, Podkarpackie

Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, w roku 2019 miałem wypadek motocyklowy. Nie był on z mojej winy (wymuszenie pierwszeństwa) jednakże popełniłem najgorszy błąd, bo parę godzin wcześniej wypiłem szampana i niestety miałem w organizmie 0.6 promila za co dostałem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata. Kończy się w styczniu 2023 roku. Nie przeszkadzał mi brak prawa jazdy ponieważ chodziłem do szkoły i mieszkałem u dziadka, bo w moim miejscu zamieszkania nie ma żadnych lini komunikacji. Skończyłem szkołę i chciałbym chodzić do pracy, jestem niestety uziemiony. Czy jest jakaś możliwość skrócenia zakazu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 14:20

Dzień dobry. Po połowie okresu na jaki zakaz został orzeczony może on zostać uznany za wykonany, o ile upłynął co najmniej rok jego wykonywania. Zapraszam do kontaktu.