2019.11.02 godz. 21:22 Gdynia, Pomorskie

Zakaz zabierania dziecka poza miejsce stalego pobytu, brak checi nocowania dziecka u ojca

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mieszkam wraz z dzieckiem lat 6 w miejscowosci oddalonej o 650 km od miejsca zamieszkania ojca. Ojciec upiera sie by dziecko wyjezdzalo wraz z nim do jego mieszkania, dziecko kategorycznie odmawia wyjazdow i nocowania u niego. Bylo swiadkiem licznych form przemocy psychicznej i fizycznej wobec mnie, agresji slownej, ojciec dziecka powiedzial dziecku ze mnie nienawidzi i ze jestem glupia, ze mnie zabije. Dziecko nigdy nie nocowalo w swoim zyciu u ojca, nie ma z nim kontaktu od 24 kwietnia 2018 r. Co zrobic by wprowadzic zakaz zabierania i nocowania u ojca, na jakie art krio sie powolac

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lis 2019 18:41

Czy było sądownie ustalane kontakty z dzieckiem? Jeżeli nie to proszę złożyć do sądu wniosek o ustalenie kontaktów z dzieckiem i ich ograniczenie. Do ograniczenia kontaktów z dzieckiem ma zastosowanie art. 113(2) krio.

Zmodyfikowano dnia: 04 Lis 2019 18:41
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)