2024.01.09 godz. 19:28 Wrocław, Dolnośląskie

Zakłócanie spokoju i "ciszy nocnej" przez sąsiadów (najemcy) dzień w dzień - brak możliwości snu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Od października mieszkają nade mną 3 osoby, które nie śpią w nocy, w zamian za to rzucają coś po podłodze, przesuwają, latają jak słonie, odkurzają, przelewają jakąś wodę,funkcjonują, tak jak norlamni ludzie w dzień, tyle że oni w nocy. Przez co nie da się spać, budzą mnie milion razy każdej nocy, przez co jestem przemęczona, niewyspana, mam już jakąś nerwicę, bo nawet w pracy odczuwam lęk przed powrotem do mojego mieszkania. Policja nie pomogła, twierdzą, że nie mają podstaw, bo nie gra muzyka. Wspólnota mieszkaniowa odsyła na policję. Nie wiem co w danej sytuacji można zrobić

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2024 14:26

Dzień dobry, w przypadku naruszania spokoju przez właściciela lub użytkownika sąsiedniej nieruchomości, może Pani wezwać sąsiada do zaprzestania takich działań, które w KC zostały określone jako immisje. Następnie może Pani wystąpić z pozew o zasądzenie odszkodowania za takie immisje. Pozdrawiam,