2024.03.21 godz. 21:59 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Zakończyłam umowę najmu mieszkania. Właścicielka rozliczyła się ze mną i zajęła część kaucji która miała pokryć koszty (niedopłaty). Mieszkanie zostało oddane.

Wyjaśnienie sytuacji

Po kolejnych 2tygodniach dostałam informację iż muszę dopłacić kolejną kwotę (ponad 1100zl). Właścicielka tłumaczy się że dostała dopiero dokładne dane. W kwocie tej wliczyła również miesiące (1listopad 2022-październik 2023) w których w mieszkaniu mieszkałam z innymi osobami niż teraz oraz obowiązywała inna umowa. Jak mają się do tego przepisy? Dziękuję za pomoc

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2024 09:43

Każdą umowę należy rozliczyć oddzielnie. Pytanie, czy ta poprzednia umowa została rozliczona, czy nie? Właścicielka powinna przedstawić rozliczenie każdej z umów, z których będzie wynikało za co i jakie kwoty należy dopłacić, a jakie kwoty należy zwrócić z powodu nadpłat. Z wyrazami szacunku