2022.01.14 godz. 22:23 Poznań, Wielkopolskie

Zakończyłem współpracę (kontakt b2b) z firmą. Otrzymałem maila o konieczności skorygowania fv o 3000 - kara umowna.

Wyjaśnienie sytuacji

3.01 zakończyłem współpracę z firmą za porozumieniem stron. 14.01 był ostatnim dniem na przelew ze strony firmy. Dostałem maila, żeby skorygować fv o 3000 - kara umowna. Czy po zakończeniu kontraktu firma może naliczyć kary? Dodam tylko ze wcześniej pracowałem w tej firmie na UOP. Na B2b nie zmieniły się godziny pracy, obowiązki i miejsce pracy. Kara dotyczy złego wykonywania usług i szerzenie złej opinii o firmie (nie przedstawiono dowodów). Jak prowadzić komunikację z firmą? Mogę żądać przelewu pełnej kwoty? Zgłosić do sądu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sty 2022 15:12

W taj sytuacji należy rozważyć pozwanie firmy o pełną kwotę faktury. Wniesienie pozwu powinno zostać poprzedzone skrupulatną analizą łączącej Państwa umowy oraz korespondencji w przedmiocie rzekomych kar umownych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)