2023.08.16 godz. 23:51 Kraków, Małopolskie

Zakup auta używanego, niezgodność towaru z opisem sprzedającego, wady ukryte

Wyjaśnienie sytuacji

Dnia 10.08.2023 dokonałem zakupu auta używanego. Ogłoszenie, jak i opis sprzedającego podczas wizyty jawnie wskazywał na nienaganny stan mechaniczny pojazdu. Cytaty z ogłoszenia "samochód gotowy do jazdy, bez wkładu finansowego" "wszystko w aucie działa". Auto podczas oględzin jak i jazdy próbnej nie wskazywało na jakiekolwiek usterki. 15 sierpnia auto, po zatrzymaniu na światłach nie było w stanie ruszyć. Diagnoza- uszkodzona skrzynia biegów oraz turbosprężarka. Wad tych, wykluczających auto z jazdy nie można było stwierdzić podczas oględzin, sprzedający o nich nie wspomniał.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2023 08:45

Dzień dobry, przysługuje Panu odstąpienie od umowy. Jeśli jest Pan zainteresowany pomocą Kancelarii zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl