2019.07.03 godz. 09:24 Łódź, Łódzkie

Zakup auta z zatajonymi wadami przez sprzedającego

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupilismy auto w serwisie Renault, auto miało być sprawne w 100%,sprzedawca zapewniał, że jest,,jak spod igły ".Natychmiast zaczęły wychodzić wady ukryte-wyciek oleju, zepsute sprzęgło, awaria chłodnicy, spalona turbina, nie sprawna klimatyzacja i wycieraczki oraz wiele innych wad. Sprzedawca podjął się naprawy na własny koszt. Niestety wyszło na jaw, że auto nie jest naprawione ale "zalepione" aby jeździło. Okazało się że w silniku została celowo wywiercona dziura, która grozi utrata zdrowia oraz życia. Czy mogę żądać zwrotu pieniędzy i oddać oszustowi auto?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2019 13:47

Szanowny Panie, jeśli zakupił Pan auto jako Konsument to oczywiście ma Pan wiele uprawnień w stosunku do nieuczciwego sprzedawcy będącego przedsiębiorcą. Posiada Pan szereg uprawnień wynikających np. z rękojmi za wady fizyczne rzeczy. Wśród katalogu Pana uprawnień występuje również uprawnienie do "odstąpienia od umowy".
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)