2023.08.23 godz. 22:52 Gdańsk, Pomorskie

zakup mieszkania w trakcie małżeństwa ze wspólnotą majątkową

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym kupić mieszkanie "po cichu" bez wiedzy mojego współmałżonka oraz żeby to mieszkanie było tylko moją własnością i tak żeby wspólny małżonek o niczym się nie dowiedział. Razem z mężem mamy wspólne konto na które przelewy swoje wynagrodzenia, ale środki finansowe na zakup tego mieszkania pochodzą z mojego prywanego konta o którym nie wie małżonek. Prowadzę działalność gospodarczą ale też inwestuję na giełdzie i kryptowalutach. Mąż o tym nie wie, wszystko zarobiłam ja. Pytanie w jaki sposób i czy jest możliwe taki zakup po cichu wykonać aby po zakupie móc w razie czego uciec tam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2023 13:32

Wszysctko co Pani zarabia lub nabywa w trakcie trwania ustroju małżeńskiego wchodzi w skład majątku wspólnego. Również dochód z działalności i z inwestycji giełdowych (niezależnie od tego, czy mąż posiada o tym wiedzę). Jedynym sposobem jest zniesienie wspólności majątkowej (np poprzez umowę przed notariuszem) i nabycie nieruchomości już po zniesieniu do majątku osobistego