2023.01.09 godz. 23:25 Skoczów, Śląskie

Zakup nieruchomości w Polsce przez obywatela slowacji

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, piszę do państwa z zapytaniem odnośnie spraw związanych z kupnem nieruchomości za gotówkę bez kredytu, otóż ja i moja partnerka chcemy kupić dom z działką ja jestem Polakiem a partnerka Słowaczką, nie jesteśmy małżeństwem partnerka nie przebywa w Polsce. Pytania przedstawiam w podpunktach : 1. Czy partnerka posiadająca obywatelstwo słowackie może kupić nieruchomość wraz z gruntem w Polsce. 2. Czy potrzebuje zezwolenie na kupno nieruchomości w Polsce nawet jak jest z UE. 3. Jak wielką nieruchomość może zakupić obywatel ue bez zezwolenia w Polsce Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lut 2023 16:38

Jako obywatelka Słowacji (Kraj EU), nie potrzebuje zezwolenia na nabycie nieruchomości w Polsce.