2021.07.19 godz. 14:44 Poznań, Wielkopolskie

Zakup samochodu z wadami ukrytymi od osoby prywatnej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam problem z zakupionym samochodem używanym. 10 kwietnia 2021 roku zakupiłem samochód używany od osoby prywatnej. Samochód wydawał się w dobrym stanie, sprzedawca poinformował mnie jedynie o jednej wadzie samochodu, o tym, że samochód powinien mieć jedno łożysko do wymiany z powodu najechania na krawężnik. Sprzedawca zapewniał, że samochód jest zadbany a zajmował się nim jakiś dobry znajomy w rodzinie. Po dokonaniu zakupu i wizycie u mechanika stwierdził on, że samochód był na pewno powypadkowy, oraz odkryłem parę wad ukrytych (ucięte kable, wystrzelona poduszka).

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lip 2021 10:44

Potrzebuje Pan pisemnej opinii rzeczoznawcy, który faktycznie stwierdzi istnienie wad ukrytych o których Pan nie został poinformowany. Następnie przesłać opinię do sprzedawcy i wezwać do zwrotu kwoty zakupu, pod rygorem skierowania sprawy na drogę sądową.