2024.04.17 godz. 10:12 Przemyśl, Podkarpackie

zakup towaru (NOWY laptop) niezgodnego z opisem na ALLEGRO sprzedawca PREMIUMTECH_PL

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupiłam laptopa na allegro. Zwróciłam laptopa po dwóch dniach od zakupu uzasadniając "towar niezgodny z umową",: był sprzedawany jako NOWYY, a był to "odnawiany przez producenta". - posiadał wadę zawiasów, co powodowało wyginanie się klapy - zdjęcia nie przedstawiały sprzedawanego laptopa, - laptop przyszedł w opakowaniu zastępczym HP REFABRISHED, laptop i zasilacz latały luźno w pudełku https://archiwum.allegro.pl/oferta/hp-victus-16-i5-12500h-512ssd-gtx-1650-144hz-win11-i13537761231.html Sprzedawca odmówił "reklamacji", nie zwrócił pieniędzy 3299zł już prawie rok. Odesłał właśnie ten sam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Kwi 2024 11:06

Działając jako konsument ma Pani prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Jeśli korzysta Pani z reklamacji - jako towar niezgodny z opisem, również może Pani odstąpić od umowy. Koneiczne będzie w takim przypadku stosowne oświadczenie, wezwanie do zapłaty, a w razie bezskuteczności pozew o zapłatę. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)