2023.06.09 godz. 22:15 Rybnik, Śląskie

Zakup ziemi czystej bez zanieczyszczeń a dostałem z kamieniami i szkłem

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupilem 20 ton ziemi. Ziemia była z aukcji OLX . W opisie miała buc czysta bez zanieczyszczeń. Przywieźli mi z kamieniami, glina, szkłem. Dzwoniłem do firmy która mi to przywiązała i szef powiedział mi ze wie ze ta ziemia to syf i proponuje mi ze kolejne auto za polowe ceny mi przywiezie. Dramat. Wymusiłem na nim aby wystawił mi paragon na zakup i złożyłem reklamacje wysyłając ja emailem i SMS . Paragon dostałem i brak odzewu po stronie sprzedającego .Dałem mu czas do wtorku na wywóz ziemi i zwrot środków i postraszyli ze złoże sprawę na policję z związku z oszustwem i możliwością utraty zdrowia ze względu na obecność szkła w ziemi. Jak dalej postępować jeżeli mie wywiezie mi ziemi na jego koszt?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Cze 2023 14:38

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nie ma sensu - będzie umorzone z brakku znamion czynu zabronionego. Z uwagi na wady rzeczy, może Pan żądać obniżenia ceny lub złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy. W tym drugim przypadku jeśli sprzedający nie odbierze towaru i nie zwróci zapłaconej ceny, konieczny będzie pozew o zapłatę. Zapraszam do współpracy w tym zakresie: slawomir.suski@adwokatura.pl