2024.02.22 godz. 17:01 Przemyśl, Podkarpackie

Polisa pojazdu

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupiłąm polise ubezpieczeniowa pojazdu, opłate za polise dokonałam u agenta ubezpieczeniowego płacac kartą. Otrzymalam pismo o nie zapłaceniu polisy i skierowaniem na sprawe sądową choć zglaszalam agentce o braku wplaty . Agentka wielokrotnie wyjasniała ta sprawe tłumaczac ze oplate rozliczyla . Zglaszala i wyjasniala to w Firmie ubezpieczeniowej ale jej zgloszenia byly przyjmowane i tyle .Caly czas moja polisa widnieje jako niezaplacona. Jej wyjasnienia ze polisa zostala zapłącona sa przyjmowane przekazywane miedzy dzialami i tylko tyle i dalej nic .Prosze o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2024 13:10

Trzeba przeanalizować wszystkie posiadane dokumenty w tej sprawie, oraz sprawdzić numery rachunków bankowych, czy ten na który miała być wpłacona kwota za polisę, jest tym na który została wpłacona. Wskazane by było odpowiedzieć pisemnie na otrzymane pismo, podając wszystkie fakty i poprosić o wyjaśnienie, czy w ich obliczu nadal jest Pani zobowiązany do zapłaty, czy to ubezpieczyciel popełnił błąd. Z wyrazami szacunku