2024.02.15 godz. 15:06 Katowice, Śląskie

Sprzedaż samochodu

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupiłem auto przed ślubem z majątku własnego. Obecnie jestem po ślubie i chcę sprzedać ten samochód. Czy pieniądze ze sprzedaży auta wejdą do majątku wspólnego? Jestem jedynym właścicielem auta.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2024 17:15

Odpowiedź zawiera art. 33 pkt KRO - do majątku wspólnego każdego z małżonków należą przedmiotu majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności majątkowej. Środki ze sprzedaży nie wejdą do majątku wspólnego.