2022.04.28 godz. 22:34 Poznań, Wielkopolskie

Wada prawna umowy kupna sprzedaży

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupiłem samochód w komisie. Otrzymałem od komisu fakturę VAT marża oraz umowę sprzedaży samochodu między komisem a poprzednimi właścicielami (właściciel i współwłaściciel) oraz upoważnienie współwłaściciela do reprezentowania przez właściciela (ojciec upoważnia syna). Podczas rejestracji samochodu który kupiłem z komisu usłyszałem od że nie może zarejestrować samochodu ponieważ umowa między komisem a sprzedającym jest z błędem prawnym. Otóż są wszystkie podpisy (dwóch właścicieli) oraz dopisek z up. i podpis syna. Co mogę Zrobić auto niezarejestrowane komis umywa ręce, czy mogę ich pozwać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Cze 2022 21:19

Proszę odstąpić od umowy z komisem z uwagi na wadę prawną i zażądać zwrotu pieniędzy.