2021.12.06 godz. 11:11 Poznań, Wielkopolskie

Konsekwencje prawne

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupilismy z Żoną mieszkanie a mamy rozdzielczość majątkową o której zupełnie zapomnielismy i notariusz wpisal w akt, że mamy wspólność majątkowa. Pytanie co teraz?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Gru 2021 09:10

Dzień dobry, najprostszym rozwiązaniem byłoby sprostowanie treści aktu notarialnego lub jego zmiana. Pozwoliłoby to na modyfikację wpisu w księdze wieczystej w taki sposób, aby w dziale II zostali Państwo wpisani jako współwłaściciele ww. mieszkania w częściach ułamkowych, tj. po 1/2.