2023.09.02 godz. 16:17 Lichnowy, Pomorskie

Zakupiony samochód odbiega od rzeczywistości i deklaracji sprzedającego.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, w dniu 12.08.2023r. zakupiłem samochód. Wcześniej przed przyjazdem zostałem zapewniony, że wszystko jest sprawne i działa. Na miejscu po przejechaniu 600 km już dowiedziałem się, że nie działa gaz, samochód go nie przełączał z benzyny na gaz oraz kluczyk od zamykania nie był do końca sprawny, ponieważ przycisk zamykania auta bardzo ciężko chodzi - trzeba naprawdę się napracować, żeby auto zamknąć. Po tygodniu od zakupu auta popsuła się klimatyzacja, która miała być sprawna. Za naprawę zapłaciłem 2000 zł, mam dowody na to. Czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów naprawy od sprzedawcy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Katarzyna Papiorek

Tarnowskie Góry, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2023 11:51

Może Pan złożyć drugiej stronie oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Wówczas powinien nastąpić zwrot wzajemnych świadczeń. Jeżeli sprzedawca nie zwróci Panu pieniędzy, pozostaje droga sądowa.