2023.11.29 godz. 21:11 Gdańsk, Pomorskie

Zalanie mieszkania - odpowiedzialanosc dewelopera z tytulu rękojmi lub niezgodnosci towaru z umową

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, czy odpowiedzialność z tytułu rękojmi w przypadku zakupu mieszkania na rynku pierwotnym spoczywa na deweloperze juz od chwili odebrania kluczy czy dopiero po przeniesieniu wlasnosci w formie aktu notarialnego, ktore w moim przypadku nastąpiło prawie 10 miesięcy pozniej? Czy rękojmia obejmuje rowniez utracone korzysci? Tj. w przypadku gdy mieszkanie zostalo zakupione w celach inwestycyjnych (najem), ktory nie mogl byc prowadzony ze względu na to, ze mieszkanie zostało doszczetnie zalane poniewaz okazalo się, iż kilka pięter wyżej deweloper źle podłączył rurę ściekową z pionem kan?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lis 2023 22:20

Rękojmia rozpoczyna swój bieg od MOMENTU ODBIORU TECHNICZNEGO nieruchomości. Jednakże w mojej opinii nie ma możliwości dochodzenia utraconych korzyści, ponieważ umowa najmu mogła być zawarta dopiero po przeniesieniu własności (chyba, że wada istniała również po tym czasie).