2021.12.13 godz. 12:16 Słupsk, Pomorskie

Zaległość na funduszu remontowym poprzedniego właściciela mieszkania.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanie do zaległości na funduszu remontowym. Od ponad 6 lat jestem właścicielem mieszkania, w tym roku podłączamy do budynku ciepłą wodę, aby zlikwidować piecyki gazowe. Otrzymałem z administracji pismo, abym uregulował zaległości na funduszu remontowym (kilka set złotych). Po wyjaśnieniach otrzymałem informację, że muszę zapłacić zgodnie z udziałami (od 6 lat opłacam wszystko terminowo). Zaległość powstała, kiedy nie byłem właścicielem mieszkania. Czy muszę opłacić zaległości na funduszu remontowym za poprzedniego właściciela?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Gru 2021 10:14

Dzień dobry, proszę sprawdzić, czy kwestia ta nie została uregulowana w uchwale wspólnoty mieszkaniowej dotyczącej gospodarowania środkami funduszu remontowego (ewentualnie w odpowiednim regulaminie spółdzielni). Dodatkowo, należałoby zajrzeć do aktu notarialnego sprzedaży nieruchomości (być może są tam postanowienia odnoszące się do funduszu remontowego). Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)