2020.10.23 godz. 17:00 Szczecin, Zachodniopomorskie

Oskarżenie z art 207 i wniosek 335

Wyjaśnienie sytuacji

założyłam kiedyś sprawę partnerowi o znęcanie później w prokuraturze wycofałam zeznania jednak prokuratura złożyła akt oskarżenia z wnioskiem z art 335. Partner twierdzi że nie przyznał się do znęcania i nie ustalał nic z prokurator jak to możliwe że poszło w tym trybie? I druga sprawa czy jeśli pójdę na to posiedzenie na którym ma być wyrok i powiem że się nie zgadzam że chce żeby było umorzenie warunkowe lub mniejszy wyrok to będzie później normalna rozprawa czy moje zdanie nie będzie brane pod uwagę? Napisałam pismo do sądu o odmowie zeznan Nie jestem jako oskarżyciel posiłkowy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2020 14:48

Szanowna Pani, jeżeli Pani Partner nie zgadza się z wnioskiem z 335 k.p.k. to powinien pojawić się osobiście na posiedzeniu i złożyć wyjaśnienia, zwłaszcza w zakresie braku porozumienia z prokuraturą. Pani jako osoba najbliższa ma prawo do odmowy składania zeznań, co nie oznacza, że sąd umorzy postępowanie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)