2019.10.16 godz. 13:43 Lublin, Lubelskie

Skutki art. 635. KC.

Wyjaśnienie sytuacji

Zamawiający ma prawo odstąpić od umowy, ale jakie to niesie skutki dla Zamawiającego i dla Wykonawcy? Czy Z. ma prawo żądać zwrotu zaliczek oraz zagarnąć pracę W. i nakazać mu dokończenie dzieła przez inną osobę na jego koszt? Czy po prostu każdy zwraca co do niego nie należy, rozliczają się z zakresu wykonanej pracy przez W. i nie bierze się pod uwagę win Z. czy W.? Bo Z. żąda wszystkiego i podaje szereg nieprawdziwych zarzutów pod adresem W.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Dominika Gąsior

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2019 13:56

Witam, wszystko zależy przede wszystkim od treści umowy, przyczyn odstąpienia od umowy, a także od tego czy roboty zostały w całości wykonane czy nie, czy przedmiot umowy jest podzielny, jaka była wartość zaliczki a jaka wartość wykonanych prac itd. Jednak, w obliczu nadchodzących zmian procedury cywilnej, doradzam formalne ustosunkowanie się do zarzutów Zamawiającego. Pozdrawiam, Dominika Gąsior radca prawny tel. 881 700 359 kontakt@kancelarianabudowie.pl kancelarianabudowie.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)