2019.11.14 godz. 09:47 Lublin, Lubelskie

zamawiający nie wyraził zgody na przedłużenie terminu wykonania umowy

Wyjaśnienie sytuacji

Pomimo zapisu w umowie o możliwości przedłużenia terminu wykonania zamówienia z przyczyn wystąpienia nietypowych warunków atmosferycznych,zamawiający nie wyraził zgody na przedłużenie terminu wykonania umowy.Dodatkowo mieliśmy awarię maszyny niezbędnej do produkcji naszych urządzeń co spowodowało opóźnienia w produkcji, a także poważną awarię samochodu dostawczego.Czy w takim wypadku możemy jeszcze raz prosić zamawiającego o przedłużenie terminu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Dominika Gąsior

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lis 2019 10:03

Dzień Dobry, wszystko zależy od dokładnej treści zapisu. Jeśli zapis stanowi, iż w konkretnych przypadkach, Zamawiający "może" przedłużyć termin wykonania przedmiotu umowy, wtedy należy to do uznania Zamawiającego. Jeżeli jednak zapis stanowi, iż termin "przedłuża się", wtedy przedłużenie terminu następuje automatycznie, bez konieczności spisywania aneksu. Pozdrawiam, Dominika Gąsior radca prawny
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)