2022.03.03 godz. 17:29 Branice, Opolskie

Postanowienie

Wyjaśnienie sytuacji

Zameldowana jestem w Katowicach zamieszkuje na Opolszczyźnie . Mój mąż z którym się rozwodzę nie jest zameldowany nigdzie i zamieszkuje w Warszawie. Wniosłam sprawę o rozwód do Katowic. Sąd kieruje sprawę do Warszawy jako właściwe miejsce. Co zrobić by była w Katowicach lub Opolszczyźnie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Mar 2022 20:56

Dzień dobry, w sprawach o rozwód właściwy jest sąd ostatniego wspólnego miejsca zamieszkania małżonków lub miejsca zamieszkania pozwanego. Jeżeli nie mieszkaliście wspólnie w Katowicach lub Opolu (Opolszczyzna) to sąd prawidłowo przekazał sprawę do Warszawy. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)