2020.11.02 godz. 13:35 Kraków, Małopolskie

Zamiana kary ograniczenia wolności na karę pozbawienia wolności

Wyjaśnienie sytuacji

Znajomy nie opracował wszystkich godzin prac społecznych i przyszło mu pismo, że odbędzie się sprawa o zamianę kary ograniczenia wolności na karę pozbawienia wolności. Rozmawiał z kurator i zmieniła mu miejsce wykonywania pracy i jako datę rozpoczęcia pracy wpisała datę dzisiejszą tj. 2.11.2020r. Czy od tego liczy się od nowa czas wykonywania prac społecznych? Miał łącznie 60godz prac społecznych miesięcznie przez okres 6 miesięcy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lis 2020 13:40

Kary tej nie liczy się od konkretnej daty. Po prostu ma wykonać karę poprzez odpracowanie comiesięczne 60 godzin prac społecznych, przez dokładnie 6 miesięcy. Zdaje się że teraz zakład pracy nadzorujący pracę powinien skontaktować się ze skazanym i ustalić pierwszy dzień zgłoszenia do zakładu.