2020.03.11 godz. 00:32 Gdańsk, Warmińsko-mazurskie

Zamiana ograniczenia wolności na pozbawienie wolnosci

Wyjaśnienie sytuacji

Mój syn rok temu dostal kare ograniczenia wolnosci porxez nie odpłatne prace społeczne.Niedtety nie wykonal ich.Kilka dni temu zostal zatrzymany na ulicy i przewieziony do aresztu śledczego.Ma tam odbyc karę 182 dni.Czy jest możliwość wykupienia go z aresztu?Jaki bedzie przelicznik?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Mar 2020 16:30

Dzień dobry, jest inna możliwość. Zgodnie z art. 65a § 1 kkw Sąd może (nie musi) jeden raz wstrzymać wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności, gdy syn pisemnie oświadczy, że podejmie się wykonania kary ograniczenia wolności (prac społecznych). W razie pozytywnego rozstrzygnięcia po zatrudnieniu syna można złożyć wniosek o zmianę formy kary ograniczenia wolności z prac społecznych na potrącenie z wynagrodzenia, a na taką spłatę wprost według Pani pytania nie ma niestety podstaw. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)