2022.04.27 godz. 11:48 Kunów, Świętokrzyskie

Zamioana dzialek z siostra dostanych w spadku po ojcu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, chciałam sie zapytac o darowizne. Na czym to polega. Juz przedstawiam problem, chodzi o to, że 31 lat temu zmarł nasz tata i zostawił mi, moim 2 siostra i mamie w spadku pole. Była sprawa o przyjecie spadku i rozdziele go, każda z nas dostala po 1/4 z kazdej dzialki rolnej i tez z domu. Teraz z jedna z sióstr chce sprzedac swoja część takie ma prawo aby uniknąć geodety i dodatkowych kosztow chcielismy sie zamienic dzialkami a ona teraz mowi ze to wszytko pojdzie darowizna a darowizna blokuje mnie na 5 lat ze sprzedażą. Co w takim wypadku mamy zrobic??

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Cze 2022 18:50

Skoro macie po 1/4 działki, to co chcecie zamieniać. Najtaniej będzie zrobić dział spadku w sądzie. Skoro działki są podzielone, nie potrzeba już geodety.