2022.11.18 godz. 22:09 Kisielice, Zachodniopomorskie

Zaniżona faktura kupna samochodu z komisu.

Wyjaśnienie sytuacji

Mam przypadek osoby z rodziny która potrzebuje pomocy. Zakupiła używany samochód z komisu. Przy transakcji obecny był ojciec kupujacej. Zapłaciła 6000 zł zakupione auto. Otrzymała fakturę. Po około 3 tygodniach okazało się że silnik nie działa tak jak powinien. Zglosiła to do tego komisu. Pan w komisie zgodził się że może oddać auto spowrotem ale on jej odda kwotę która widnieje na fakturze. Okazało się że na fakturze widnieje kwota 3000 zł, a nie 6000 zł. Kupująca nawet nie zauważyła że dostała zaniżoną fakturę. Co można z tym zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lis 2022 09:20

Dzień dobry, niestety opisana praktyka jest dość częsta w komisach. W tej sytuacji należy w pierwszej kolejności wyjaśnić kwotę zaniżonej faktury. Zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)