2020.11.07 godz. 19:16 Poznań, Wielkopolskie

Pozbawienie władzy-apelacja

Wyjaśnienie sytuacji

Zapadł wyrok prawomocny o pozbawieniu władzy rodzicielskiej Złożyłam wniosek o uzasadnienie po czym za pośrednictwem adwokata z urzędu została złożona apelacja od tego postanowienia. Dostałam wezwanie na sprawę. Ze względu na cov nienodbyla się w kwietniu. Po czym dzwoniąc miesiąc później pani w sądzie informuje mnie że zapadło postanowienie na posiedzeniu niejawnym o oddaleniu apelacji . Nie miałam takiej informacji od adwokata. . Z uwagi że nie poinformował mnie o tym minął termin na napisanie uzasadnienia i ew. Odwołania. Czy można coś zrobić jeszcze ? Czy apelacja była ostatnim wyjściem

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lis 2020 09:20

To że zapadło postanowienie na niejawnym, nie znaczy że zostało ono doręczone adwokatowi. Tym samym termin do złożenia wniosku o uzasadnieniu jeszcze mógł nie rozpocząć biegu. Nie mniej, w sprawie o pozbawienie władzy rodzicielskiej skarga kasacyjna nie przysługuje, zatem droga odwoławcza została przez Panią i tak wyczerpana.