2020.11.03 godz. 13:20 Kielce, Świętokrzyskie

Jak odzyskac pieniadze??

Wyjaśnienie sytuacji

Zaplacilam firmie za usluge. Niestety firma nie wywiazala sie z umowy i nie chce oddac teraz pieniedzy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lis 2020 16:24

Dzień dobry, nie pozostaje nic innego jak wezwanie do zapłaty i następnie złożenie pozwu o zapłatę do sądu. Wcześniej ewentualnie do rozważenia jeszcze czy nie należy odstąpić od umowy lub ją wypowiedzieć, aby strona pozwana nie broniła się przedwczesnym wezwaniem do zapłaty, tłumacząc, że umowa jest wiążąca i mogłaby spełnić swoje świadczenie (usługę). Pozdrawiam, adw. Michał Filec