2023.02.04 godz. 18:55 Wałbrzych, Dolnośląskie

Alimenty dla żony

Wyjaśnienie sytuacji

Zapłaciłem adwokatowi pieniądze za sprawę o alimenty o które pozwala mnie była żona. Sprawa się jednak nie odbyła gdyż ex żona wycofała wniosek o alimenty. Jednakże adwokat nie chce mi oddać pieniędzy za sprawę,której nie było. Czy ma takie prawo ? Czy mogę w jakiś sposób odzyskać od niego pieniądze?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2023 12:21

Dzień dobry. Adwokat z całą pewnością wykonał w sprawie określone czynności - np sporządził odpowiedź na pozew, odbył z Panem rozmowy i konsultacje, dokonał analizy sprawy. Nie ulega wątpliwości, że za za te czynności przysługuje umówione wynagrodzenie