2024.01.30 godz. 10:27 Warszawa, Mazowieckie

Zaplanowany urlop a opieka nad chorym dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór, proszę o poradę w sprawie: mam zaplanowany w pracy-podpisany urlop wypoczynkowy pod koniec tego tygodnia. Niestety moje dziecko rozchorowało się. Zamierzam iść z nim do lekarza. Jeżeli lekarz wystawi mi opiekę na chore dziecko, to w związku z tym czy mój urlop wypoczynkowy przepadnie, czy będę mogła go przełożyć na inne dni. Co będzie liczyło się -urlop czy opieka nad chorym dzieckiem. Dodatkowo proszę o inf. Czy pracodawca ma prawo narzucić mi urlop, który był wcześniej zaplanowany? Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam, M.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2024 11:20

dzień dobry, jeśli weźmie Pani opiekę na chore dziecko to będzie miała ona pierwszeństwo przed urlopem. Niewykorzystany urlop przeniesie się na kolejny okres.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)