2024.05.22 godz. 14:18 Stary Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Zaprzeczenie ojcostwa gdzie i jak złożyć wniosek

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem w trakcie sprawy rozwodowej,która została odroczona z powodu niezakończonych spraw o zaprzeczenie ojcostwa. Moja wciąż obecna żona w czasie trwania naszego małżeństwa urodziła dziecko którego ojcem biologicznym nie jestem ja. Dziecko ma już 3 lata, a od 5 lat nie mieszkam ani nie kontaktuje się z żoną. Proszę o pomoc jak szybko załatwić tę sprawę gdyz do 28 listopada została odroczona sprawa rozwodowa.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Maj 2024 14:59

Pozew należy złożyć do właściwego sądu rejonowego (ze względu na miejsce zamieszkania dziecka). Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)