2023.11.23 godz. 20:50 Żyrardów, Mazowieckie

Zapytanie dotyczące wyjaśnienia wysokości wynagrodzenia na umowie zlecenie studenta

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo, piszę do Państwa, aby uzyskać wyjaśnienie dotyczące mojej umowy zlecenia, którą zawarłem z firmą. Jako student przed 26. rokiem życia, chciałbym upewnić się, że warunki mojego wynagrodzenia są zgodne z obowiązującymi przepisami. Na mojej umowie zlecenia jasno określono, że wynagrodzenie wynosi 3500 zł netto i takie przelewy dostaję. Z mojej wiedzy wynika, że jako student nie podlegam odprowadzaniu składek do ZUS ani podatku dochodowego, co sugeruje, że moje wynagrodzenie brutto powinno równać się kwocie netto. Czy nie dochodzi w tej sytuacji do wypłacania zbyt małej pensji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lis 2023 03:11

Pensja netto jest równa pensji brutto w tym wypadku i tyle Pan dostaje na konto więc wszystko się zgadza.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)