2023.09.28 godz. 14:14 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Zapytanie o weryfikacje odpowiedzi na pozew

Wyjaśnienie sytuacji

witam. Moja sprawa wyglada następująco. dostalem od zony pozew o rozwód na ktory napisalem samodzielnie odpowiedź ktora chcialbym aby ktos zweryfikowal przed dostarczeniem do sadu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2023 16:30

Szanowny Panie, na Pana miejscu jednak wolałbym aby odpowiedź na pozew sporządził profesjonalista. Ja wiem, że sprawy rozwodowe wydają się proste ale znacznie łatwiej jest napisać pozew rozwodowy niż dobrą odpowiedź na pozew w której odniesie się Pan do wszystkich wniosków żony, tym bardziej jeśli są Państwo poróżnieni i nie wypracowali zgodnego stanowiska. Jeżeli Pan w odpowiedzi na pozew nie odniesie się do jakiegoś wniosku lub twierdzenia ryzykuje Pan przyznanie drugiej stronie. To jak Państwo jak przebiegnie rozwód będzie rzutowało na późniejszą sprawę o podział majątku.
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2023 14:50

Dzień dobry, jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w sprawie o rozwód (i inne ewentualne roszczenia), zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)