2022.05.09 godz. 04:53 Poznań, Wielkopolskie

Zapytanie odnośnie nielegalnego działania Firmy windykacyjnej

Wyjaśnienie sytuacji

Witam borykam sie z windykacją niespłaconej chwilowki w firmie pro domo mam poniewaz firma nie moze oddzyskac pozyczki próbuje sie dopuscic mysle nielegalnej rzeczy jaka jest podrobienie mojego podpisu pod oswiadczeniem iz wyrazam zgode na potracanie rat pozyczki z wynagrodzenia z umowy zlecenie.w/w firma nie oddała sprawy do sadu a wiec nie ma tytuł wykonawczego.pytanie czy w/w firma moze potrącac sobie raty z mojego wynagrodxenia bez mojej wiedzy???

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Maj 2022 11:59

Firma windykacyjna lub pożyczkowa nie może dokonywać potrąceń z wynagrodzenia. Takie uprawnienia ma jedynie komornik.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)