2023.10.26 godz. 13:44 Sochaczew, Mazowieckie

Jak się wybronić

Wyjaśnienie sytuacji

Zarysowałam celowo samochód swojego męża z którym jestem w trakcie rozwodu, nie ma świadków tego czynu natomiast napisałam na messenger o swoim wybryku kolezanke, która wysłała screen w którym się przyznaje do tego do mojego męża. Zgłosił sprawę na policję, dostałam wezwanie na komisariat na przesłuchanie. Jak mogę się wybronić. Bądź zaprzeczyć temu, podważyć ze jest to przerobiony screen. Co grozi za to przestępstwo.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Paź 2023 15:42

Tego rodzaju korespondencja nie może stanowić dowodu - o ile będzie to jedyny dowód winy w sprawie. Zasadnym wydaje się odmowa składania zeznań lub odmowa udzielenia odpowiedzi, w zależności od charakteru przesłuchania. Jeśli potrzebuje Pani obrońcy, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)