2022.08.02 godz. 18:20 Bielsko-Biała, Śląskie

Zasadnosc pozwu o podwyzszenienie alimentow bez uprzedniego wyroku o zasadzeniu alimentow.

Wyjaśnienie sytuacji

Byla zona wystapila o podwyzszenienie alimentow dla corki (17lat 10 mies). We wniosku napisala, ze alimenty zostaly zasadzone w postepowaniu rozwodowym. Jest to nieprawda. Takiego orzeczenia nie ma. Alimenty zaproponowalem Sam I dobrowolnie placilem I place. Czy wniosek jest zasadny?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Górka

Cieszyn, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sie 2022 08:58

Dzień dobry, jeżeli w pozwie o podwyższenie alimentów błędnie podano, że alimenty wynikają z wyroku rozwodowego, należy tą kwestię sądowi wyjaśnić. Nie powoduje to jednak, że sprawa o podwyższenie alimentów nie będzie rozpoznawana. To, czy są podstawy do podwyższenia alimentów - w stosunku do tej kwoty, którą Pan płaci dobrowolnie, będzie ustalał w postępowaniu sąd.