2020.07.13 godz. 23:30 Szczecin, Zachodniopomorskie

Zasądzone alimenty na dziecko i ślub z ojcem dziecka.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie. Z nieformalnego związku urodziło się dziecko. Przez niedługi czas żyliśmy osobno (powiedzmy "separacja", żeby wszystko sobie przemyśleć i poukładać w głowie). Ojciec dziecka wspierał nas finansowo więc nie musiałam występować z wnioskiem o alimenty. Jednak po wprowadzeniu zmian w programie 500 plus musiałam mieć takowe zasądzone. Alimenty zostały zasądzone. Minęło trochę czasu, jesteśmy razem i planujemy wziąć ślub. Co się dzieje z alimentami?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lip 2020 18:18

Szanowna Pani, z Pani opisu wnioskuję, iż alimenty zostały ustalone przez sąd, w związku z powyższym, formalnie rzecz ujmując jedynie sąd jest zobligowany do zniesienia obowiązku alimentacyjnego ciążącego na ojcu dziecka. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz