2019.08.27 godz. 23:15 Miłogórze, Warmińsko-mazurskie

Zasiedzenie działki dobrej i złej wierze

Wyjaśnienie sytuacji

W 1998 r zniesiona współwłasność Jedna działka przepisana na mojego ojca druga na ciotkę Ojciec przepisał swoją działkę na mojego brata Ja jestem zameldowana pod tym nr i cały czas użytkuje działkę ciotki Nogi na tej ziemi nie postawiła od 1994 r Czy jest możliwość zasiedzenia przeze mnie tej działki w dobrej wierze czy tylko w złej jako że w 1998 r była zniesiona współwłasność

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2020 12:18

Skoro wie Pani, że to jest działka ciotki, to o nie może być mowy o dobrej wierze. W ogóle wykazanie dobrej wiary przy zasiedzeniu nieruchomości moim zdaniem jest bardzo trudne. Mogę sobie wyobrazić sytuację, że ktoś kupił nieruchomość, a umowa się okazała nieważna, o czym nabywca nie wiedział, wtedy można by mówić o dobrej wierze. W sytuacji zaś gdy posiadacz wie, że nie jest nie właścicielem, wie, do kogo działka w rzeczywistości należy, to nie ma mowy o dobrej wierze takiego posiadacza.