2021.12.01 godz. 10:29 Jędrzejów, Świętokrzyskie

Zasiedzenie nieruchomości po zmarłej w tym roku babci.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy mam szanse zasiedzieć działkę którą babcia użytkowała do 2011r najpewniej odkąd ja kupiła tj od 1978r gdzie w akt notarialny jest wpisana pow 42.8 ara. Jak się okazało w 2010 r gmina sprzedała działki sołtysowi z naszej miejscowości i po tym fakcie wyszło na jaw że babcia miała wpisane w operat użytkowanie tych działek jednak do dnia dzisiejszego nie jestem w stanie wyjaśnić dlaczego nie było żadnych umów wieczystych czy też dzierżawy nic takiego nie ma, na dzień dzisiejszy moja działka która dostałem od babci ma 38 arow jakie mam szanse przy zasiedzeniu

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Gru 2021 11:44

Tak, ma Pan szansę udowodnić zasiedzenie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)